Vďačnosť všetko urýchli

Možno je pre vás téma zákona príťažlivosti nová téma, alebo ste už o ňom počuli a teda aj slovo VĎAČNOSŤ vám je známe.

Dnes sa na to pozrieme bližšie.

Určite ste o tom už čítali, počuli, alebo proste viete, že žijeme vo vibračnom svete. Vo svete energie okolo nás. Všetko vibruje na určitej frekvencii. Pokiaľ chceme niečo vo svojom živote zmeniť a nezažívať stále to isté, musíme zmeniť frekvenčné vlny, na ktorých vysielame do okolia. Keď chcete priťahovať inú energiu, než akú momentálne v živote zažívate. Pokiaľ tú frekvenciu nezmeníte, nič sa nezmení. To ako a na čo myslíte je dôležité. Vaša myšlienka vám splní sen. Neveríte ?

Keď ste v nízkych vibráciách ( bolesť, depresia, bezmocnosť, pocity, že si to nezaslúžite, nie ste dosť dobrí … ), potom si do svojho života priťahujete podobné. Teda negatívne zážitky a skúsenosti. Na čo zameriate svoju pozornosť, to sa vo vašom živote prejaví. Zameriavaním sa na nechcené veci sa to ale nezvráti.

No akonáhle pôjdete na emočnej stupnici hore ( pocity lásky, pohody, sebaistoty, radosti, šťastia … ), vtedy sa situácia začne meniť. Medzi tieto pocity patrí aj pocit vďačnosti.

Pomocou týchto pocitov si môžete priťahovať všetko, po čom túžite. Váš život sa bude uberať iným smerom. To všetko vďaka pozitívnym emóciám a myšlienkam. 🙂

Ako na to ? 

Dobrá správa je, že vaše pocity nesúvisia s tým, čo sa deje vonku, aké situácie zažívate. Keď prevezmete zodpovednosť za svoj život, už nebudete zažívať pocit ukrivdeného a bezmocného človiečika tam vonku. Keď ste v pozícii obete, tak sa necítite dobre a nemáme silu niečo meniť a tvoriť. No tým sa pripravujete o veľa a dávate pomyslenú zbraň do ruky iným ( štátu, vláde, iným ľuďom, okolnostiam … )

No POZOR. Máte slobodnú vôľu, ktorá to vie a podvedome aj chce meniť. To, kam budete zameriavať vašu pozornosť, vďaka svojim pocitom a myšlienkam, sa bude v realite postupne meniť. Začne sa to celé preskupovať a vytvárať nanovo. Zlepšia sa vzťahy, zdravie, financie … čokoľvek.

No ale čo v prípade, že sa TERAZ necítite dobre ? My si tento dobrý pocit môžeme vyvolať kedykoľvek budeme chcieť. Je na to množstvo techník a cvičení, ktoré s mojimi klientmi trénujeme. Oni následne zisťujú, aká mocná je ich myseľ.

Teraz vám prezradím 3 účinné spôsoby, ako vďaka vďačnosti dokážete meniť svoje pocity a doslova vás zaplaví vlna dobrých pocitov. Neskôr to dokážete tak ovládať a násobiť, že doslova stanete magnetom na šťastné a nádherné zážitky. 🙂

1. spôsob: 

Každý deň si povedzte alebo napíšte, za čo všetko ste v živote vďační. Čo všetko už máte. Nielen materiálne.

Keď sa zameriate na to, aby ste našli niečo dobré v každej situácii, zistíte, že váš život bude odrazu plný vďačnosti – pocitu, ktorý vyživuje dušu.“  Harold Kushner 

V písaní je obrovská sila a ja to každému odporúčam. Česi majú na to krásnu vetičku:  Co je psáno, to je dáno. 🙂 Napíšte si všetko, čo vás napadne. Aj keby to mali byť len tri slová. Neskôr vám to pôjde lepšie a budete si spomínať na stále viac vecí a situácií, za ktoré môžete byť vďační. Pri každom bode sa v duchu zastavte, precíťte tú emóciu v srdci. Je dobré a vhodné, aby sme si tú emóciu ukotvili. Keď si zapíšete, za čo ste vďační, dáte si napr. ruku na srdce, zavriete oči a spojíte si čo ste napísali ( buď v mysli alebo nahlas si poviete ). Vďačnosť je veľmi vďačná téma. 🙂

2. spôsob: 

Pokračovať tak, že do svojho už vytvoreného zoznamu si pridáte niečo, po čom túžite, čo je vašim snom, čo chcete získať. Byť vďační nielen za to, čo už máte, ale aj za to čo k vám ešte len príde. Vaše podvedomie je hravé a uverí tomu, čo mu predložíte. Ponúknete mu niečo, čo ešte nemáte, no akoby sa to už bolo stalo.

Naša myseľ si veľmi dobre pamätá, že ste vďační za všetko, čo už máte. Lenže vaša myseľ je pripravená na ďalšiu vec, ktorú už máte a tak skôr je ochotná prijať aj túto novú vec, zážitok ako niečo, čo sa už stalo. Dôležité je byť v tomto bode vytrvalí. Ako koniec koncov vo všetkých oblastiach, kde chcete byť úspešní. Pokiaľ je pre vás vytrvalosť náročná, alebo si vravíte, že to nedokážete, potom je najvyšší čas s tým niečo urobiť a popracovať na sebe.

Výsledky rozhodne stoja za to ! 

3. spôsob: 

Ďalší spôsob ako túto techniku zahrnúť do bežného života a svojich rituálov, je keď si svoje plány budete vizualizovať.

Teraz si možno kladiete otázku, prečo ďakujeme za niečo, čo ešte nemáme a sme už teraz za to vďační ? Vtedy totiž dávame podvedomiu veľmi jasný signál a to je naša viera, že sa to už uskutočnilo, že náš sen sa stal skutočnosťou. Naše podvedomie je mocnejšie, než si myslíme.

Prepis podvedomia je tou cestou, ktorá vás dovedie k tomu, čo chcete, aby sa vám splnilo. 🙂

No dokiaľ si stále myslíte, že veľké veci a veľké zmeny sa udejú len po tvrdej a namáhavej práci, čím viac stresu a tlaku vynaložíte, potom vás musím sklamať. Takto to nefunguje, ani keby ste sa rozliali na kolomaž.

Je mi jasné, že je veľa ľudí, čo to nechápu, resp. nechcú pripustiť aj tieto možnosti využívania našej mysle. No koho to trápi ? Len ich samých.

No vy máte na výber. Už aj to, že čítate tieto riadky nie je náhoda a ja som si istá, že viete a rozumiete. 🙂  Zahrňte vďačnosť do svojho života, buďte vďační hneď teraz za všetko, čo ste dokázali a získali.

„Zamyslite sa nad všetkým, čím je Vám v súčasnosti požehnané, a to každému zaistí hojnosť. A nemyslite na nešťastie, ktoré sprevádzalo tiež každého z nás.“  Charles Dickens

S láskou,

Tinka 

Harmónia duše

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.