Váš kúzelný reŠTART s Ho’oponopono

Dnes som si povedala, že sa budem venovať článku o starej havajskej technike s krásnym názvom Ho’oponopono. Je veľmi rýchla a jednoduchá, môžete sa jej venovať kedykoľvek a kdekoľvek, na akúkoľvek tému. Na čokoľvek, čo vás ťaží.

Ho´oponopono je stará havajská technika, ktorá vám pomôže „reštartovať“ život a zmeniť to, čo vás už nerobí šťastnými. Predstavte si, že vaše myslenie je ako staré a dookola obohraté cédečko, ktoré vás už nebaví a omrzelo vás.

Máte na výber, čo s ním urobíte. Vyhodíte ho, alebo nahráte nové skladby ? To isté sa dá urobiť aj s vašimi myšlienkami. Podstata spočíva v nulovom stave.

❤ Prečo práve Ho’oponopono ?

Podľa Ho’oponopono máte všetko vo svojich rukách (hlavách, myšlienkach). Vaše myšlienky sú mocnejšie, než si myslíte. Píšem o tom v tomto článku.  Stačí, ak prevezmete zodpovednosť za všetko, čo sa vo vašom živote deje. To je najdôležitejšie, no nezamieňajte si to s vinou. Za svoj život nemôžte nikoho viniť. Je to osud, no aj ten sa dá ovplyvniť, že všetko, čo sme prežili a ešte prežijeme je určitá skúsenosť, ktorou sme sa rozhodli prejsť. Známe duchovné pravidlo hovorí, že prevzatie zodpovednosti znamená nechcieť zmenu od druhých, ale od seba samého. Prijať zodpovednosť znamená, že sa vedome rozhodneme byť zodpovední za vlastné myšlienky a činy.

Ho´oponopono neanalyzuje, kde alebo kedy problém vznikol, ani aký je to problém. Je univerzálne. Jednoducho problém (spomienku) len čistí. Základom sú základné 4 vety, o ktorých si o chvíľu povieme.

❤ Za čo nesieme zodpovednosť ?

– za naše myšlienky

– za vedomé rozhodnutia

– za naše činy prúdiace z myšlienok

– za to, či sa rozhodneme čistiť spomienky a bloky v podvedomej mysli

– za to, či budeme alebo nebudeme nasledovať vlastné inšpirácie

❤ 4 vety, ktorými môžete zmeniť svoj život

Ak v našom živote niečo nefunguje, je nutné vyčistiť naše spomienky. Podľa Ho´oponopono toho dosiahneme pomocou jednoduchého procesu, opakovaním štyroch viet – mantier:

  Ospravedlňujem sa

  Prosím, odpusť mi

  Ďakujem

  Milujem ťa 

Opakovaním týchto slov dosiahneme proces čistenia negatívnej energie v nás, chybných vzorcov, myšlienok a programov.

Od roku 1983 vyučuje po celom svete obnovený systém Ho´oponopono Dr. Ihaleakala Hew Len.

Muž, ktorý úspešne použil túto metódu v rokoch 1984 – 1987 ako klinický psychológ na uzavretej bezpečnostnej jednotke Štátnej psychiatrickej liečebne na Havaji. Pomocou metódy Ho´oponopono uzdravil celé oddelenie psychicky narušených väzňov, bez toho by sa s jediným z nich osobne stretol. Znie to neuveriteľne. S použitím obnovenej techniky Ho´oponopono, procesu pokánia a odpúšťania dokázal tento terapeut premeniť svoje aj klientovo chybné uvažovanie v zdravé myslenie naplnené láskou. Princípom jeho „liečby“ bolo už spomínané prevzatie zodpovednosti . Za to, čo sa deje nielen nám samotným, ale aj komukoľvek, kto sa vyskytne v našej blízkosti s akýmkoľvek problémom.

❤ Ako vykonávať techniku Ho’oponopono

Popisuje to sám Dr.Hew Len:

„Pamätajte si, že to, čo vidíte u druhých, je tiež vo vás samotných, takže všetky uzdravovania sú liečením seba samého. Nikto iný tieto procesy nemôže uskutočniť, iba vy. Celý svet je doslova vo vašich rukách.“

Podľa neho je potrebné začať vetami „Ospravedlňujem sa“ a „Prosím, odpusť mi.“ Toto hovoríte, aby ste uznali, že sa niečo – bez toho aby ste vedeli čo – dostalo do vášho tela alebo mysle. Nemáte potuchy, ako sa to tam dostalo a ani to nemusíte vedieť.

Príklad: Ak máte nadváhu, jednoducho ste chytili program, ktorý vám ju spôsobuje. Tým, že hovoríte „Ospravedlňujem sa“, hovoríte Božstvu, že vnútorne odpúšťate komukoľvek a čomukoľvek za to, že vám ju do života priniesol. Nežiadate Božstvo, aby vám odpustilo, žiadate Božstvo, aby vám pomohlo odpustiť sebe samým.

Potom opakujete „Milujem ťa“ a „Ďakujem ti“.

Čo sa bude diať ďalej, závisí na Božstva (čiže od vás samotných). Môžete cítiť inšpiráciu na nejakú činnosť. Nech je to čokoľvek, urobte to. Ak si nie ste istí, či by ste onú činnosť mali vykonať, použite rovnakú metódu liečenia na vašu neistotu. Keď sa očistíte, budete vedieť, čo máte robiť…

Toto sú slová Dr.Hew Lena. V tomto prípade ide o liečenie (obezita je choroba). No techniku môžete aplikovať na všetko vo svojom živote. Skúsite to?

❤ A kedy si ich opakovať a vravieť ?

Kedykoľvek vám to napadne, vždy keď je vám nepríjemne, ste nahnevaní, frustrovaní, smutní, hľadáte bezvýsledne riešenie … Použite tieto 4 vety.

Človek, ktorý je plný nenávisti a cíti krivdu voči komukoľvek vo svojom okolí, ten si ničí svoje vlastné zdravie a teda nežije svoj život naplno, ako by mohol a aký potenciál má.

Žite v láske a váš život bude omnoho krajší, ľahší. Odpustiť neznamená súhlasiť, či zabudnúť. To nie. Je to o snažení sa pochopiť druhého. Všetci robíme chyby a neprináleží nám súdiť iných. Nik nechodí v topánkach druhého a nevie, čo ho doviedlo k takému správaniu sa. Nikdy neviete, čím všetkým si ten druhý človek musel prejsť a neviete, čo prežíva v skutočnosti teraz. Stačí sa snažiť pochopiť ho, neospravedlňujte ho, dôležité je odpustenie. Uľaví sa vám a vy môžete s pokojom v sebe ísť ďalej.

Ľudia, ktorí vedia problémy obrazne hodiť za hlavu, majú proste jednoduchší život. Samotným trápením, ani obviňovaním seba, či iných sa nič nevyrieši. Nenosia v sebe krivdy, ktoré sa im udiali pred rokmi. Žijú tu a teraz. Užívajú si každý deň a sú vďační. Prečítajte si, že vďačnosť je kľúčom. 🙂 

Na záver pieseň Ho´oponopono , skvelé počúvať a precítiť úprimne slová aj pred spaním.

S láskou
Tinka – Harmónia duše

.

.

Zdroje:

www.youtube.com

www.pixabay.com

Joe Vitale: Zero limits