Overené tipy ako zatočiť so strachom

 

 

 

   Zamyslite sa, ako často dávate priestor strachu, aby Vás ovládal ? Či už tak robíte vedome alebo nevedome, dá sa s tým pracovať. Strach nie je nepriateľ. Môže nám ukázať nové cesty a možnosti. Nemusíme mu podliehať a nechať sa okrádať o realizáciu svojich snov, túžob a cieľov. Dobrý pocit môžete mať aj hneď. 

 

Ak sa pozriete do zrkadla, akí sa vidíte ? To, ako o sebe a svojom živote zmýšľate je kľúčové. Nezabúdajte preto na sebalásku.

 

Nasledujúce tipy Vám ukážu ako strachu čeliť a spracovať ho tak, aby on slúžil Vám a nie Vy jemu. 😉 

Pomôcť môžu aj afirmácie.

 

(sebaláska je veľmi dôležitá)

Ako na to ?

Prijmite ho

Neodháňajte od seba strach a nepríjemné pocity. Len by ste vytvorili odpor a ten nič nevyrieši. Keď sa s ním zmierite, povolíte napätie a pocítite uvoľnenie. 

 

Predýchajte ho

Doslova a do písmena. Zhlboka dýchajte a preciťujte svoje emócie, ktoré so sebou prináša strach. Položte si ruku na brucho a dýchajte. Uvedomujte si každý nádych a každý výdych.  

 

Vyrozprávajte sa alebo spíšte obavy na papier

To tiež pomáha. Rozhovor s niekým blízkym, komu dôverujete. Iný človek môže mať iný názor a vniesť nový pohľad. Alebo skúste variantu vypísať sa zo svojho strachu. Uvoľnite svoje pocity a píšte, čo Vám napadne. Nepremýšľajte pri tom veľmi, nechajte sa viesť sami sebou a svojou intuíciou.

 

Aká je najhoršia možná varianta ?

Predstavte si, čo najhoršie by sa mohlo stať. Čoho sa bojíte najviac a aký najhorší dopad na Váš život by to mohlo mať, keby sa to aj uskutočnilo ? Zistite, čo Vám bráni v dobrých pocitoch a šťastí. 

 

Vykročte strachu oproti

Pri prekonávaní prekážok sa posilňujeme. Vždy je to o uhle pohľadu. Ako sa na situáciu pozeráme. A napokon pocit, keď je obávaná situácia za nami, aký bol výsledok ? Spätne si to na chvíľu rozoberte a prejdite si sami v sebe, či to stálo za to. Aké katastrofické scenáre ste mali v hlave a realita bola oveľa milosrdnejšia.

 

Doprajte si detox od správ

V televízii, rozhlase alebo na internete sú správy plné násilia, krvi, boja a nenávisti. Aké pocity to vo Vás vyvoláva ? Vyskúšajte byť pár dní bez týchto informácií a uvidíte, ako sa budete cítiť.

Sme to, na čo myslíme (pozeráme). 

 

 

Čo programujete sebe alebo svojim deťom ?

Od detstva sme mali možnosť počúvať vety typu: „nebež, lebo spadneš“ a aká bola realita ? Dieťa spadlo, pretože už počulo slovné programovanie. A naše podvedomie „zapisuje“. Aj spôsob, akým sami so sebou komunikujeme je dôležitý pre našu sebalásku, sebaúctu a sebaprijatie.

 

Meditujte

Pri meditácii sa dostávame do uvoľneného stavu, v ktorom dokážeme meniť svoj „state“, stav, ako sa cítime. No stále váhate, ako začať meditovať

 

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte ma kontaktovať a spoločne Váš (nielen) strach prekonáme

 

 

S láskou,

 

Tinka ♥

 

 

 

 

 

 

Zdroj obrázkov: pixabay.com   alebo vlastná tvorba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.