Peniaze prídu hneď, ako zmeníte svoje myslenie

Možno si práve teraz kladiete otázku, prečo nemáte dostatok peňazí alebo dostatok hojnosti v akejkoľvek oblasti svojho života ? Pre každého z nás je tu toľko peňazí, koľko chceme a potrebujeme a stále otvorený prúd hojnosti. Je len na nás, či ideme po prúde rieky hojnosti alebo sa trápime v protiprúde. Finančný kompas máte sami v sebe. Tým kompasom sú Vaše emócie a ako sa cítite.

Rovnako je to aj s pocitmi ohľadom peňazí. Veľa ľudí povie, že dobre sa cítiť budú až s peniazmi, ak ich dostanú. No kúzlo je v tom: cítiť sa dobre práve teraz a peniaze budú prichádzať. Takto je to jednoduché.

Rozčuľuje Vás to ? Výborne. Práve ste zachytili vo svojom finančnom kompase smer, akým sa uberáte.

Prvý krok, ktorý môžete urobiť je túžba po zmene vo finančnej oblasti (alebo akejkoľvek inej) a pocite, aby ste sa cítili dobre.

V dnešnom článku sa s Vami chcem podeliť o možné bloky a obmedzujúce presvedčenia, ktoré Vám bránia byť v prúde hojnosti.

♥ Z chudobných pomerov pochádzam a nie je šanca to zmeniť. Toto je častý dôvod, rodičia nemali, ani starí rodičia … tieto presvedčenia s ktorými ste vyrastali Vám bránia myslieť inak, než v chudobnom móde. Často myslíte na nedostatok a ten vás len utvrdzuje vo vašich myšlienkach, že nič nemáte. Zameraním svojej pozornosti na nedostatok, spôsobí, že ten nedostatok bude narastať. Poznáte to. Energia nasleduje pozornosť. Pozor teda na svoje myšlienky. Liekom je vďačnosť, ktorá urýchli splnenie vašich želaní. Buďte vďační aj za maličkosti. Môžete si písať poznámky, čo Vás napadne za čo môžete byť vďační. Nazvite ho podľa seba. Ja mám Denník vďačnosti. Píšem si doň a keď cítim, že moja energia ide dole, tak si ho vezmem a začítam sa. Po chvíli sa moje pocity rapídne zmenia. Je to Vaša voľba, ako sa chcete a budete cítiť. Môžete byť zúfalí v smutných myšlienkach, no môžete prijať aj opačné pocity radosti, lásky, hojnosti a vďačnosti.

♥ Závisť, žiarlivosť, neprajnosť voči ľuďom, ktorí peniaze majú. Čo si pomyslíte, keď uvidíte v krásnom aute mladého chalana ? Čo Vám prvé napadne ? Prajete mu to, alebo Vás zožiera pocit, že Vy také nemáte. A presne v tom to je. Tým, že neprajete iným, pestujete v sebe odpor. Ten je smerom k majetným ľuďom ale aj k sebe samým. Zmeňte svoje nastavenie tak, že budete iným priať. Vo svete je dostatok pre všetkých. Je to princíp úprimného priania iným. Tým rozpustíte svoj odpor a vnútorne sa očistite. Pre tento spôsob sa vynikajúco hodí stará havajská metóda Ho´oponopono. K tomu počúvajte hudbu https://www.youtube.com/watch?v=2pfNkNKIaMo, tá tiež má moc a lieči.

Aj keď tomu spočiatku nemusíte veriť, otestujte a dajte mi vedieť, vaše úspechy a zmeny. Fakt to funguje. Viac sa tejto téme venujem vo svojej minipríručke zdarma Fantastická metóda na pritiahnutie si (nielen) finančnej hojnosti s Ho´oponopono, ktorú si môžete stiahnuť. 

♥ Obmedzujúce presvedčenia, napr. peniaze sa zarábajú ťažko; peniaze sú špinavé alebo bohatí sú grázli. ( To vážne ? A od akej sumy už zo mňa bude grázel ? J ). Alebo peniaze kazia charakter. Podľa mňa peniaze nekazia charakter. Peniaze ho odhaľujú. Ak je niekto dobrý ( vo svojej podstate sme všetci J ), tak bude aj s miliónmi na účte.  Zamyslite sa, aké presvedčenie v sebe máte ? Možno ešte z detstva, zo školy …

♥ Odmietanie pomoci od iných. Vesmír, Univerzum, Boh alebo akákoľvek hybná sila (dosaďte si čo chcete, lebo niečo medzi nebom a zemou je) často používa k splneniu našich snov a cieľov iných ľudí. Tým, že budete odmietať pomoc od ľudí, si to sami blokujete. Užívajte si ich pomoc. Prestaňte cítiť vinu. Ak by predsa nechceli, neponúknu Vám pomoc. Naučte sa prijímať s radosťou a vďačnosťou. Vy im ich pomoc môžete inak oplatiť. A dobrý pocit budú mať obe strany.

♥ Aký máte vzťah k peniazom ? Aký máte pocit, keď máte bankovky alebo mince v ruke ? Môžete nosiť červenú peňaženku, bankovky ukladať v nej od najvyššej nominálnej hodnoty po najnižšiu a vydávať ich po moste ( všimnite si, že na našich eurobankovkách sú z jednej strany mosty a z druhej brány ), no ak máte zlý vzťah peniazom, tak ich nikdy priťahovať k sebe nebudete.

♥ Výčitky v hlave. Ak si niečo kúpite, netrápte sa výčitkami. Už ste to kúpili a pokiaľ sa to nedá vrátiť, tak tento fakt prijmite. Danú vec si užite v plnej paráde, ak ju už nebudete potrebovať, môžete ju predať alebo ďalej darovať. Ďalší dôležitý fakt je ten, ako o peniazoch hovoríte. Vo svojej hlave ale aj nahlas. Ak budete hovoriť stále o nedostatku, tak sa v ňom budete udržiavať.  Aké myšlienky si zvolíte ?

Ste totiž magnet na peniaze. Otázka je, ktorý jeho pól dnes ste. 🙂 Či ich odpudzujete alebo priťahujete ?

V každom prípade magnet funguje dokonale.

Zamysleli ste sa už niekedy nad významom slova BOHATÝ ?  BOH A TY …  Keď si to slovko rozdelíte dostáva hneď iný význam a možno sa už teraz usmievate nad novým poznaním. 🙂 

Máte moc a silu zmeniť svoje myslenie a presvedčenia. Ako ? Napr. aj afirmáciami.

–        Mám rada peniaze

–        S vďačnosťou prijímam do svojho života peniaze

–        Dokážem si užívať finančnú hojnosť

–        Viem dobre narábať s peniazmi

–        Mám viac než potrebujem

–        Peniaze sú čisté, voňavé a sú prostriedkom pre konanie dobra

–        Zarábam peniaze rýchlo a ľahko

–        Čím viac miniem, tým viac sa mi vráti a viem, že prídu nové

Pozor na obmedzujúce presvedčenia. Pracujte s nimi, prepisujte svoje staré vzorce a programy.

Uvedomte si, že všetko dokážete … s pomocou Vašej mysle. Je silnejšia, než si myslíte teraz a než si viete predstaviť.

S láskou a prianím (nielen) finančnej hojnosti.

Tinka  ♥

Zdroj obrázkov:   www.pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.