Dobrý pocit OKAMŽITE ? Dá sa to …

 

Kotvenie dobrých pocitov (téma z NLP)

Premýšľam nad tým, ako laicky a zrozumiteľne predstaviť NLP a čo všetko v našom bežnom živote ovplyvňuje. Bez výnimky u každého. Na Wikipedii sa dočítate, že ide o psychoterapeutickú metódu, ktorú pred 30 rokmi vyvinul matematik, programátor a psychológ Dr. Richard Bandler a lingvista John Grinder. No a potom sa ešte môžete dočítať, že ide o neurolingvistické programovanie mysle.

Ako sa Vám pozdáva takáto definícia ? Nie veľmi sexy, však ? ☺

No a ako na Vás pôsobí veta: Pomocou NLP technik môžete ovplyvniť ukladanie informácií do ľudského mozgu.

Lepšie ? ☺

Čím viac som čítala, vzdelávala sa a študovala, tým viac sa mi pozdávala myšlienka, že všetko už vieme a všetky vnútorné zdroje máme v sebe. 

Geniálne ! Čo poviete ?

Stačí tie metódy a poznatky z NLP používať a svet uvidíte z úúúúúplne iného uhla, než doteraz. Rozšíria sa Vám obzory, možnosti, budete vedome vnímať, čo sa okolo Vás deje.

Budete oči otvárať. ☺ Garantujem ! ☺

 

[button link=“http://martinapechackova.sk/dobry-pocit-okamzite-da-sa/“ color=“orange“] Celý článok –> [/button]


Cvičeniami dokážeme svoj mozog programovať. Je až k neuvereniu, čo všetko môžeme dosiahnuť, keď budeme na sebe poctivo pracovať. Je to ľahké, zábavné a zároveň tak účinné. Samozrejme, nejde o to, aby ste chodili po ulici ako slniečka bezdôvodne. Ide o to, aby ste si sami vedeli pomôcť, keď budete cítiť, že je Vám nanič a chcete to zmeniť. Viem, sú ľudia, ktorí sa radi trápia a chcú, aby ich okolie ľutovalo, no Vy k nim iste nepatríte. 🙂 

 

 

 

 

 

 

 

 

Metóda, ktorú Vám chcem priblížiť sa volá KOTVENIE dobrých,  príjemných pocitov. Vďaka nej si v budúcnosti môžete navodiť kedykoľvek chcete príjemný pocit. Nepríjemné idú už teraz ľahko, však ? Pretože je mi jasné, že chcete vedieť ako, tak ideme ďalej. ☺ Na vlastnej koži mám overené a funguje to vždy absolútne spoľahlivo.

 

Takže tu je recept: ☺

( to  znie akoby sme boli v kuchyni 🙂 ) 

 

Vybavte si v mysli nejakú veselú a príjemnú spomienku. Fakt veselú a ponorte sa do nej tak, že sa Vám na tvári objaví úsmev. Do dokonalosti to dovediete, ak sa pri spomienke rozosmejete. ☺ Možno to nebude hneď prvá spomienka, myšlienka, no keď sa s tým trochu pohráte a doprajete si čas, tak sa Vám to podarí.

 

Skvelé, už Vám to ide. Vidím Vás. ☺

Nie, neotáčajte sa – nestojím za Vami. ☺ ☺ ☺

 

Keď tú správnu myšlienku/spomienku máte, tak v nej ostaňte. Preciťujte ju v celom tele, v srdci, v hlave, všade. Musíte ju mať všade.  So všetkými obrazmi, ktoré vidíte, zvukmi a hlasmi, ktoré počujete, vôňami, ktoré sa Vám vybavia a ktoré cítite. Proste akoby bola reálna a Vy ste znova v tej situácii. Vaša myseľ totiž funguje ako kino. Presnejšie ako plátno v kine. V situácii, v ktorej momentálne ste, si KOTVU môžete sami vyrobiť. Buď si tľapnete po stehne, alebo po ramene, alebo si predstavíte pred sebou tlačítko s nápisom SMEJ SA ! Nechám na Vás. Zmieňovala som sa, že je to hravé a zábavné.

 

Tak sa hrajte a aj keď Vám to spočiatku príde smiešne, tak to vôbec nevadí. Tú Vami zvolenú kotvu potom používajte, až sa Vám „vryje“ do podvedomia. Potom bude stačiť spraviť TEN POHYB ☺ a bum, ste tam. ☺ Smejete sa ? To je dobre. Tiež som sa smiala, keď som toto cvičenie robila a doslova sme sa rehotali s ostatnými, s ktorými sme ho robili. Aj teraz sa smejem pri tej spomienke, ako som doslova lapala po dychu a boleli ma lícne kosti. Jediné, na čo som vtedy myslela bolo, že je mi tak skvelo, že nechcem aby to skončilo. ☺ A teraz, kedykoľvek budete v nepríjemnej nálade, alebo sa budete chcieť proste cítiť dobre, tak už viete, aký nástroj máte k dispozícii.

 

 

Také jednoduché a také účinné !

 

Keď si napríklad budete predstavovať gombík ( ja mám taký ako bol na starom rádiu ☺ ), ktorým budete zapínať a vypínať pocity, tak uvidíte, ako skvele to bude fungovať. Zabavíte sa. ☺

Ja som to spočiatku trénovala denne, jednak z dôvodu, aby som na moju kotvu nezabudla ☺, jednak preto aby som zisťovala, ako to u mňa funguje. Ak by aj spomienka časom vybledla, pocit zostane. A ak nie, tak si dám pod kotvu inú skvelú spomienku. Je to ľahké a hravé. A o tom podľa mňa život je. Treba ho brať s humorom. Keď nejde o život, ide o h….. ☺

 

 

Veľmi pekne ďakujem, že ste tento článok dočítali až do konca.

Aj keď si spočiatku neveríte, trénujte. Mozog dokáže zázraky a pracuje vo Váš prospech. 🙂 ( keď viete ako naňho 🙂 )

Držím vám palce, nech ste úspešní. Nech začnete odkrývať a užívať si svoj plný potenciál. 🙂

 

S láskou

Tinka  ♥ ♥ ♥

**************************************

Kontakt: Facebook Art & Therapy by Tinka  alebo tel.: 0944/782 204

Teším sa na Vás. 🙂

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.