Som magnet na peniaze. Áno, aj ty !

… ako sa cítite pri tomto výroku ?  Ste totiž magnet v podstate na čokoľvek. 😉  Na kamarátov, úspech pracovný, či osobný, zdravie, lásku, aj peniaze a materiálne záležitosti. 

Priatelia, veta, že všetko je v hlave je dôležitá a najmä pravdivá. Potvrdzuje to aj výrok:

„ Nech už si myslíte, že niečo dokážete, alebo si myslíte, že to nedokážete, v oboch prípadoch máte pravdu. “ – Henry Ford 

 

Na to, aby ste získali peniaze v dostatočnom ( Vami želanom množstve ), potrebujete mať správne utriedené myšlienky. Ako na to ? 

Na jednom zo seminárov nám vraveli o skrachovaných milionároch. Prišli o všetko a zbankrotovali. Donald Trump údajne dvakrát. No po nejakom čase sa znovu postavili na nohy a všetky „stratené“ peniaze mali naspäť. Niektorí dokonca znásobili stav, aký mali pred krachom.

Teraz sa iste pýtate, ako je to možné ?

Vraví sa tomu „ milionárske premýšľanie „. V ich hlave je totiž skalopevné presvedčenie, že zarábať peniaze je ľahké, baví ich to a najmä, že si ich zaslúžia.

  

Vaša viera a presvedčenie je kľúčové.  Ak ste presvedčení, že uspejete, tak sa to stane. Ak tomu ale neveríte, tiež sa tak stane, no opačne, než si želáte. Platí to aj o peniazoch. Ako o nich zmýšľate, aké presvedčenie Vám bráni mať ich.

Ak veríte, že peniaze sú špinavé, alebo že ich majú len gauneri, potom viete, kde je „pes zakopaný“ a na čom smiete popracovať. Napríklad aj takým uprataním si v duši

 

Poznáte princíp MAGNETU. Má dva póly, jeden priťahuje a druhý odpudzuje. Pritom magnet ako taký je len vec. Peniaze rovnako. Magnetu aj peniazom je to jedno. Oni si nepovedia, že tento Vlado, alebo táto Evka si peniaze nezaslúžia. Rovnako je to aj, ak doma stlačíte vypínač a rozsvietite lampu. Tá lampa si tiež nepovie, že tomuto človeku nedám svetlo, lebo si nezaslúži … lebo nedrel dostatočne veľa a dlho a bla bla. Rozumiete ? 🙂 Ak sa aj Vy nastavíte na ten správny pól, odhodíte staré bloky a presvedčenia, podarí sa to aj Vám.

Jednoducho, čo v hlave zasejete, to budete vo finále žať.

Myslite teda na to, na čo myslíte. Vaše myšlienky tvoria Vašu realitu. Priťahujete to, na čo myslíte a najmä, čomu veríte. Zamerajte teda svoje myšlienky na hojnosť a nie na nedostatok.

Zahrajte sa nasledujúce dni so sebou mentálnu hru. Každé ráno, alebo hocikedy cez deň alebo večer pred spaním si opakujte vety:

Som magnet na peniaze.

Peniaze ku mne prichádzajú pravidelne a v dostatočnom množstve.

S radosťou a ľahkosťou prijímam peniaze do svojho života.

Zaslúžim si peniaze.

Všade naokolo je dostatok hojnosti.

Som vďačný/vďačná za všetko, čo mám.

Žijem v súlade s peniazmi.

Ďakujem za peniaze a prijímam ich. 

 

Čo je ale dôležité, že budete sledovať svoje pocity, aké máte pri vyslovovaní jednotlivých viet. Vravte si ich pomaly a zamyslite sa na chvíľu. Pri každej sa zastavte. Keď to budete opakovať dostatočne dlho, Vaše podvedomie tomu tiež uverí. Takto je to jednoduché. Častokrát sami seba bojkotujeme. Pri ktorých vetách sa nebudete cítiť v pohode a stotožnení s tým, čo vravíte, tam sú Vaše bloky a obmedzujúce presvedčenia. 

 

Na záver ešte tip:

Skúste si mesiac ( alebo sami si určite ako dlho ) odkladať všetky pokladničné doklady a zapisovať si všetky výdaje. Aj rannú kávu, ak si ju dáte v kaviarni, aj malú čokoládovú tyčinku, ktorú ste si kúpili na benzínke. 🙂  

Po mesiaci budete možno prekvapení, kam Vám peniažky utekajú, kde by ste vedeli ušetriť a pod. Je podstatné mať peniaze pod kontrolou a vedieť svoje príjmy aj výdaje.  

 

 Otázka na zamyslenie je, na ktorom póle magnetu sa nachádzate ? 

Všetko máte vo svojich rukách, vo svojej hlave a vo svojom myslení. Máte v sebe tú moc a silu zmeniť to. 😉 

 

  

S láskou,

 

Tinka  ♥

Zdroj obrázkov: www.pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.