Ako si sami môžeme blokovať peniaze ?

 

 

 

Dnes malé zamyslenie na tému Ako si sami môžeme blokovať peniaze ? 

 

Veľa ľudí rieši peniaze a finančnú hojnosť. Už aj rozumejú sile myšlienok a tvorbe svojej reality, no ten tok hojnosti je stále niečím akoby zadrhávaný. Potom sa čudujú a pýtajú, kde robia chybu. Alebo ešte častejší model je v netrpezlivosti. Stále skáču z témy do témy, raz chcú to, raz hento. Tým ale nesústredia svoju pozornosť na to, čo naozaj chcú a akoby len skúšajú, či to funguje. Potom majú aj také „rozbehané“ výsledky. No a dnes si niečo povieme o tom, ako, prečo a čím sami môžeme brániť toku finančnej hojnosti. Tu je zopár tipov – Ako sa jej otvoriť ?

 

Pre niektorých je to náročná skúška. Čo tým myslím ? Hovorím o nastavení si vlastnej osobnej hodnoty.

Chce to samozrejme dávku odvahy stanoviť si to, no pri uvedomení si, že to robíte nielen kvôli iným ľuďom ( ktorí môžu mať sklon zneužívať Vás ), ale hlavne kvôli sebe, tak Vám to pôjde ľahšie. Správne nastavenie svojho ocenenia by malo byť vyjadrením sebalásky a sebahodnoty. Možno si v sebe nesiete podvedomý program “ Peniaze sú špinavé „, alebo “ Nie som dosť dobrý/á „, alebo “ Ja si to nezaslúžim „.  A na tom smiete popracovať a umožniť si žiť svoj život naplno, bez blokov a starých, nepotrebných programov. Je to predsa odmena za Váš čas, vedomosti, zručnosti, vydanú energiu, hlavne pri službách. Aj pri svojom pravidelnom sa vzdelávaní za získané informácie platíte peniazmi a aj Vašim časom.

 

Preto je veľmi dôležité, aby ste hlavne Vy sami vedeli sami seba ohodnotiť.

 

Ak ponúkate svoje služby, alebo produkty tak sa neporovnávajte s inými. So stanovenou cenou by ste mali byť v súlade a spokojní na všetkých úrovniach. Nehľaďte na to, čo by sa páčilo iným, alebo podľa toho ako Vám to niekto poradí. Samozrejme, môžete si rady vypočuť, no rozhodnúť sa musíte len Vy sami. Je to Váš čas, Vaša energia a Vaše peniaze. Každý sme originál. Zákazníci to vycítia, aj na diaľku, ako boli ceny nastavované.

 

Ak máte pochybnosti a predsa len nastavíte možno vyššie ceny, ľudia to vycítia na podvedomej úrovni. Klienti neprídu a Váš projekt bude oslabený. Podvedome si túto informáciu prečítajú, nebudú Vám dôverovať a ich pochybnosť sa vráti k Vám naspäť. Čo vyšlete, to sa vráti. Rovnako to funguje, aj keď dáte nízke ceny. Vy budete mať pocit podhodnotenia, klienti Vás, ani Vašu prácu neocenia a nebudú si ju vážiť. Možno Vás to prekvapí, ale aj to môže byť brzdou pre tok peňazí, ktorý by k Vám mohol prúdiť. Pritom pre každého je tu dostatok hojnosti.

 

Tiež platí rovnováha v dávaní aj braní. V tomto je Vesmír neuplatiteľný. No vždy sa máme možnosť rozhodnúť sa, ako chceme žiť. Vždy je šanca zmeniť svoj život a ovplyvňovať ho v mnohých smeroch. Život sme predsa nedostali na to, aby ho len „prežili“, ale aby sme boli šťastní a plnili si svoje sny. Ak budeme šťastní my, budú šťastní aj ľudia okolo nás. Buďme vzorom a inšpiráciou pre ostatných. Radosť, smiech a úspech smieme nachádzať aj v maličkostiach. Byť vďační za to, čo už máme teraz a nie sa stále zameriavať, že to a tamto ešte nemáme a sused to už má.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chce to len ochotu vystúpiť z komfortnej zóny a začať chcieť zmeny. Áno, chce to odvahu, no Vy na to máte. S týmto zámerom ste sem prišli. Ja som Vám k dispozícii v prípade otázok, podpory a sprievodných procesoch. Všetko máte vo svojich rukách a záleží len na Vás. 🙂 

 

Každý sme tu sám za seba, tak riaďte kormidlo svojej lode Vy. 

 

 

 

Zlá správa je, že čas letí (našťastie pre každého rovnako). To je pravda. No dobrá správa je, že Vy ste pilotom. Užite si let, plavbu a jazdu svojho života.  🙂  

 

Som tu pre Vás a bude mi cťou byť Vašim sprievodcom na Vašej ceste k zmene. 

S láskou,

Tinka ♥

 

 

 

Zdroj obrázkov v článku: www.pixabay.com a vl. album

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.