Chcete mať vo svojom živote viac peňazí a hojnosti ?

 

 

 

 

 

Môže byť za tým mnoho faktorov a netušených, skrytých súvislostí, ktoré nám bránia v prežívaní finančnej slobody a hojnosti. Kľúč k hojnosti je v našom vlastnom vnútri.

Často stačí pozrieť sa úprimne do seba a pravdivo sa prelúskať svojimi blokmi a prekážkami. Výsledok rozhodne stojí za to.

 

Aké bloky a prekážky mám na mysli ?

 

      Strach, obavy, hnev na seba alebo iných, pocit viny, obmedzujúce presvedčenia  – veľmi veľká brzda na ceste k slobode, k peniazom a k hojnosti ako takej. Strach a obavy môžu hovoriť o možnej neschopnosti narábať s veľkým množstvom peňazí. Odpovedzte si úprimne, ak by ste zrazu mali veľa peňazí, splatili by ste dlhy, kúpili si dom, auto, boli na dovolenke a stále by ste ich mali veľa a dosť. Vedeli by ste čo ďalej s peniazmi ? Ako ich investovať ? Ako ich zhodnocovať ? Aké pocity to vo Vás vyvoláva ? Aj ten najmenší škriatok v podvedomí Vám hneď odpovie. S tým súvisia aj obmedzujúce presvedčenia. Vysvetlím na pár príkladoch: Peniaze sú špinavé. Bohatí ľudia sú zlí. Podnikateľ pokiaľ je bohatý, tak len preto, lebo zdiera svojich zamestnancov. Peniaze kazia charakter. ( Vážne ? Od akej konkrétnej sumy ? ).

    Ďalej sú to pocity viny. Môžu prameniť z detstva. Nezaslúžim si, neposlúchal/a som, nie som dosť dobrý/á. S tým súvisí potom aj naše postavenie v dospelosti, keď si napr. v zamestnaní bojíme požiadať o zvýšenie platu, alebo požiadať o to čo nám patrí. Tak namiesto toho sklopíme uši, zrak a v duchu sa zastrájame a šomreme. No komu tým prospejeme ? Šéfovi ? Ťažko, ten Vás má ( viete kde ). Najdôležitejší na svete ste Vy a Vaše pocity. Pozor, pri pocite viny ide ruka v ruke s tým aj trest ( skôr či neskôr keďže sme v roli obete, tak sa nám môže zdať život, alebo práca ako za trest ). Koľkokrát v živote ste už počuli niekoho povedať, že chodiť do práce je ako za trest.

 

    Je samozrejme na každom, aké pocity si vyberie, resp. či chce na sebe pracovať a hlavne, či má „ gule „ na to, aby chcel a ustál zmenu. Chce to dávku odvahy, to áno. No vždy máme možnosť voľby, ako sa chceme cítiť. 

 

 

 

 

      Nedostatok sebalásky, sebahodnoty, sebadôvery – bez toho, aby sa prijali, akceptovali a milovali taký, aký sme sa ďaleko nepohneme. Prečo ? Pretože to je alfa a omega. Ak nebudeme mať radi samých seba, ako potom môžeme milovať iných ? Hlavne u žien je to častý jav. Priam sa rozdá pre rodinu, pre okolie … ocenia to ? Nuž, odpovedzte si sami. Každý kráčame na svojej ceste sami, samozrejme za spolupráce a spoločnosti iných, no nik za nás isté veci nespraví. Na niektoré veci skrátka sme sami. A tak je to aj správne. Tí druhí nech už by Vám chceli pomôcť, poradiť, vždy to bude len ich uhol pohľadu … nik nechodí vo Vašich topánkach, nik nemá Vaše skúsenosti a zážitky. Nedovoľme nikomu, aby po nás šliapal, pretože prečo by to robil ? Žeby preto, lebo mu to dovolíme ? No ak si dovolíte upratať si v duši, potom uvoľníte miesto inému … 

 

 

 

 

      Lpenie na starých veciach, zážitkoch a v minulosti. Minulosť si zvykneme prikrášľovať, na zlé veci zabudneme a viac si pripomíname to dobré. Potom nám môže chýbať predošlý život, partner/ka, zážitky, kamaráti … No vždy keď sa obzeráme za tým, čo bolo sa ochudobňujeme o tento prítomný okamih, ktorý sa už nikdy nebude opakovať. Rovnako je to aj s budúcnosťou. Vraví sa, že ak chceš rozosmiať Boha, povedz mu o svojich plánoch. J Žime pre tento daný deň, pre túto konkrétnu hodinu, situáciu. Sme tým, na čo a ako myslíme. A na čo zameriavame fokus ( pozornosť ), to narastá. Keď sa budeme zameriavať na nedostatok, tak porastie nedostatok, ak ale obrátime pozornosť na to, čo všetko už máme, čo sme už dosiahli a dokázali, potom narastie aj naše sebavedomie a vtedy sa začnú diať veci, všetko dá do pohybu. A takto sa otvoríte hojnosti. 🙂 

     

 

„ Náš život je taký, akým ho urobia naše myšlienky. „ Marcus Aurelius

 

 

Všetko má svoj čas. A každý si smieme svoj život zariadiť tak, ako chceme. Hlavne si užívať cestu, nie cieľ. Správne zvolená cesta je cieľ. Možno časom zistíme, že peniaze nás šťastnými nespravia, všetko je v nás. Nik a nič Vám ten pocit nedá, pokiaľ budete Vy vo svojom vnútri nespokojní. Menili by ste napr. s dámou, ktorá je manželkou bohatého muža, ktorá žije v tzv. zlatej klietke ? Hmm …

 

 

 

 

Aj o týchto blokoch, starých programoch a obmedzujúcich presvedčeniach ohľadom peňazí sa so svojimi  klientmi rozprávame, presvetľujeme, objasňujeme, odkrývame možnosti a hľadáme riešenia. 

 

 

 

 

 

Bude mi cťou Vás sprevádzať na Vašej ceste a Vy viete, že ak Vy chcete a túžite po zmene, tak ja som pripravená. 🙂

 

SOM TU PRE VÁS ♥ 

 

PÍŠTE: 

✎  E-mail: terapie.tinka@gmail.com

VOLAJTE: 

☏  Tel. č.: 0944 / 782 204

SLEDUJTE:

Facebook: Harmónia pre dušu a telo

Ak máte akékoľvek otázky, napíšte mi.

 

 

— >  KONTAKTNÝ FORMULÁR   <–

 

 

Kontaktujte ma (najlepšie prostredníctvom e-mailu terapie.tinka@gmail.com alebo kontaktného formulára nižšie), odpoviem hneď, ako to bude možné.

 

 

Error: Contact form not found.

 

 

 

 

 

S láskou,

 

Tinka  ♥

 

 

 

 

 

 

Zdroj obrázkov: www.pixabay.com a vl. album

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.