Úspech nie je nikdy náhoda. Je to vždy vedomá voľba.

Skúste sa na chvíľku zamyslieť a spýtať sa samých seba: Aký život by som chcel/a žiť dnes ? Čo môžem urobiť dnes, aby som žil/a zajtrajšok taký, aký chcem? Aké možnosti mám už teraz ?

Dôležitý je prvý krok, proste začať robiť rozhodnutia. Tie, ktoré robíte práve teraz, každodenne ovplyvnia nielen to, ako sa cítite dnes, ale aj to, kým budete a kde budete o rok, o dva, päť, či desať.

„Nemusíte vidieť celé schodište, stačí ak spravíte prvý krok“

Úspešný človek hľadá, čo môže sám ovplyvniť a tomu sa potom vytrvalo venuje. Neskôr, keď dosiahne úspech, ostatní si možno povedia, že mal šťastie. No on vie, že tajomstvo jeho úspechu je v práci, každodenných krokoch a vedomej mysli.

Neúspešný človek nerobí nič a tak je ako malá loďka na mori, nechá sa len unášať. Roky sa mu nedarí uspieť a tak sa sám označí za smoliara. No nie je to smola, ale jeho pasivita, ktorá je za tým. Lenivosť je výhovorka. 

Vždy je vo vašich rukách to, ako na vzniknutú situáciu zareagujete. A to následne ovplyvní, čo sa bude ďalej diať. Nad mnohými okolnosťami a situáciami nemáme žiadnu kontrolu. Ale stále môžeme mať pod kontrolou to, ako sa k danej situácii postavíme, aký k nej zaujmeme postoj, názor.

Už nehľadajte dôvody, pre ktoré sa nedá vykonať zmena. Pýtajte sa, aká zmena pre vás bude prospešná? Čo vytvorí viac ? Potom začnite vyratúvať spôsoby, ako sa to dá spraviť.

Kde si stojíme napríklad v ceste za úspechom ?

Sny porovnávame so svojou minulosťou. A tým ich brzdíme v realizácii. Ak som v minulosti nikdy nehrala tenis, tak najjednoduchšie je povedať si, že zo mňa nikdy tenistka nebude. Ak dlhé roky zarábam 500 eur mesačne, neuverím tomu, že by som mohla niekedy zarábať 10 000 eur mesačne. Preto je fajn, ak svoje sny a ciele stanovujete podľa toho, čo by ste chceli v budúcnosti. Nie podľa toho, čo ste dokázali doteraz. Ak ste boli skôr neúspešným človekom neznamená to, že to tak musí byť aj naďalej. Nie, nemusí. Chcite viac než máte doteraz. Dajte si reálne a ambiciózne ciele.

Sú teda voľby, ktoré robím zmenami k lepšiemu alebo horšiemu? Buďte k sebe úprimní. Spôsob trénovania mysle funguje lepšie, než si myslíte. 😉 

Ak chcete zmeniť svet, začnite u seba. Sami v sebe máme všetky odpovede. Stačí si klásť otázky a upratať si v duši.

Keď si túto úžasnú silu rozhodnutia uvedomíte, váš život už nebude len o náhode. Pôjde presne tam, kam ste sa vy rozhodli. A váš úspech sa dostaví.

Využite túto mohutnú a vzrušujúcu silu, ktorá sa vo vás skrýva a čaká, či naberiete odvahu ju začať využívať.

Nič vám v tom nebráni. Stačí sa len rozhodnúť. Dnes, teraz … Dovoliť si a prijať seba a svoj plný potenciál. Nikto iný to za nás neurobí. 

Rozdiel medzi úspešným a neúspešným človekom je len v spôsobe trávenia času. 😉

A ak ste na pochybách, rada vám v rozhodovaní a hľadaní možností pomôžem.

Tinka  ♥

.

Zdroj foto: pixabay.com/geralt

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.