Prečo sa nikdy nevzdať a stať sa úspešným.

1. Buďte silný.  Všetku silu máte v sebe. Ste silnejší, než si myslíte. Vy sami si vyberáte, čo je vašim cieľom. Na čo sa zameriavate, to porastie. Ak budete svoje myšlienky riadiť, nebudú fungovať len ako náhodný generátor, ktorý raz vyhodí to raz hento. Cielene sa zameriavajte na to, čo chcete, po čom túžite.

2.   Buďte realistický. Možno sa budete musieť pripraviť, dovzdelávať sa, naučiť sa niektoré veci. Buďte pripravený, že úspech hneď na prvý pokus zrejme nepríde. No čím viac budete trénovať, tým lepšie vám to pôjde. Úspech priťahuje úspech.

3.   Verte si. Nenechajte sa odradiť negatívnymi tvrdeniami okolia, že to o čo sa snažíte je nemožné. Kto to povedal ? Čo ten človek sám vo svojom živote dosiahol ? Nedovoľte iným, aby vám zničili vaše sny.

Tí blázni, čo si myslia, že môžu zmeniť svet, ho naozaj zmenia.“ (Steve Jobs)

 

[button link=“http://martinapechackova.sk/preco-sa-nikdy-nevzdat-a-stat-sa-uspesnym/“ color=“orange“] Celý článok –> [/button]

 

4. Pokiaľ žijete, je všetko možné. Jediné, čo vás limitu sú limity vo vašej hlave. Každé nové ráno, každý nový deň je príležitosť niečo zmeniť, niečo dosiahnuť a byť o krok vbližšie k svojim cieľom. Jedine smrť vás môže zastaviť, no pokiaľ žijete máte všetky tromfy.

 5. Neboli ste prvý ? No a čo, že ste nevynašli koleso, dynamit alebo niečo prevratné. Aj keby ste len jednému človeku pomohli, malo to zmysel. Ten človek si vás zapamätá a bude vám vďačný.

6. Rodina a priatelia. Rodina a blízki sú tí, ktorí vás motivujú a povzbudzujú pri napĺňaní svojich snov. V konečnom dôsledku aj oni z toho profitujú. Keď sa darí vám, darí sa aj im. Pri priateľoch (tých skutočných) je to rovnako. Tí skutoční vám nebudú závidieť, ale budú sa podieľať na vašom raste a budú sa tešiť spolu s vami. Je požehnanie mať takých ľudí vo svojom živote čo najviac.

 7. Ľudia sú na tom aj horšie ako vy. Zamyslite sa nad tým, čo všetko ste už v živote dosiahli, aké úspechy. Zamerajte sa nie na nedostatky, alebo na to, čo ešte nemáte. Pokojne si to aj spíšte na papier. Všetko, čoho máte v živote dostatok. Všetko, za čo môžete byť vďační. Na svete je mnoho ľudí, ktorí by dali všetko za to, čo vy už máte, len tomu nepripisujete cenu. Napr. Čo by dal nevidiaci za to, aby mohol vidieť slnko, hviezdy, ľudí … alebo ak sa vám nechce chodiť do práce, čo by za to dal nezamestnaný. Taký, ktorý naozaj chce pracovať.

8. Povzbuďte ostatných. Buďte vzorom, inšpiráciou pre ostatných tým, že ste sa nevzdali. Tým, že ste išli krok za krokom za svojimi snami a víziami. Niektorí vás budú nasledovať, budú chcieť s vami spolupracovať, alebo jednoducho byť vo vašej prítomnosti. Budete ich priťahovať, budú sa dobre cítiť vo vašej prítomnosti. Niekedy stačí malé povzbudenie a pár hrejivých slov: Ty na to máš, tak sa nevzdávaj.

9.   Tvorte lepší svet. Aj keby ste svojimi službami alebo produktmi pomohli čo i len jednému človeku, tak to malo zmysel. Verte tomu. Pri dosahovaní svojich úspechov, môžete pozitívne vplývať na zmeny v životoch iných ľudí.

10.   Zaslúžite si byť šťastný. Všetko šťastie sveta máte k dispozícii. Záleží na uhle pohľadu, či sa chcete dívať na poloprázdny pohár alebo polopný. Poznáte to.  Zaslúžite si úspech. Udržiavajte si tento postoj. Nikdy sa nevzdajte, až kým nedosiahnete svoj cieľ. A nezabudnite si pritom užívať aj cestu k cieľu. Tá je totiž kľúčom.

Ak chceš byť naozaj úspešný a šťastný, musíš robiť to, čo ťa naozaj baví” Walt Disney

11. Tešte sa. Na každý nový začiatok, na každý deň, na nové zážitky, nových priateľov, spoznávanie, rozširovanie si obzorov. Stojí to za to. Veď život nie je boj. Očakávajte dobré a dostanete ešte lepšie.  ?

 

Tinka