5 najťažších krokov ku šťastiu – čo Vás brzdí ?

 

 

Strach. Strach a obavy z toho, čo na to povedia ľudia, čo si o tom pomyslia, keď urobíme to, po čom túžime a kam nás smeruje naše srdce.
Tam nás to ťahá.

S tým sa stretne každý, kto by rád robil to, čo miluje a mal absolútnu slobodu. Je to úplne pochopiteľné, pretože venovať sa tomu, po čom túžime a čo nás skutočne robí šťastnými, znamená v konečnom dôsledku vždy len jedno.

A TO ŽE IDEME S KOŽOU NA TRH !

Odhalíme sa, svoje sny a túžby s tým, že je úplne jedno, čo na to povedia tí druhí. No pre veľa ľudí je to nepredstaviteľná prekážka.
Ich sebavedomie a svedomie ich zaháňa do kúta a kričí na nich. Je potom je prirodzené, že sa cítime malinkí, ustrašení a nesebavedomí.

Napriek tomu, ten SEN je taký veľký a pre nás famózny, že mu proste musíme dať šancu a ísť mu oproti. Áno, je to ťažké, no zďaleka to nie to jediné, čo budeme musieť prekonávať.
Napriek tomu sa to mnohým zdá byť to najťažšie.

Vraví sa, že najťažšie je začať. Urobiť ten prvý krok. Z vlastnej skúsenosti s tým môžem súhlasiť. Začnete sa zaujímať o zmeny, vzdelávať sa, čítať, počúvať, rásť a rozširovať si obzory. No to ale nestačí, aké ďalšie kroky budú nasledovať?

 

[button link=“http://martinapechackova.sk/5-najtazsich-krokov-ku-stastiu-co-vas-brzdi-2/“ color=“orange“] Celý článok –> [/button]

 

5 najťažších krokov k úspechu. 

Pozrite sa teda na to, aké úskalia a aké kroky na Vás na Vašej ceste za šťastím a úspechom čakajú:

1. KROK:  Začať niečo robiť, čokoľvek. Odhodlať sa a začať konať. Na začiatku si to premyslíte v hlave, utriedite si myšlienky, zistíte, že takto to ďalej už nechcete a celé Vaše JA volá po zmene. Začnete sa vzdelávať, čítať, počúvať, chodiť na prednášky, semináre, budete sa stretávať s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi (napr. pre ženy, ktoré sa cítia byť samé doma s deťmi, sú komunitné centrá skvelou voľbou, stretávajú sa tam mamičky na materskej dovolenke …).

2. KROK:  Ísť s kožou na trh. Začať robiť to, po čom túžite, čo Vás robí šťastnými. Prekonať ten prvopočiatočný strach a postupne sa odhodlávať a pracovať na sebe. Presne ako som to popísala vyššie.

3. KROK: Je veľmi dôležité a kľúčové nevzdať sa a zotrvať. Trpezlivosť ruže prináša a Vy neskôr budete zbierať plody svojej odvahy a práce, ktorá ostane po Vás. Budete zo seba nadšení a hrdí na seba, že ste to dokázali. Postupne sa bude zvyšovať aj Vaše sebavedomie. Nevravím, že mávnutím čarovného prútika, ale som presvedčená, že ak do toho pôjdete celým svojim presvedčením, tak nemôže nevyjsť.

4. KROK: S čím ďalej musíte počítať sú ZMENY. Tie nastanú, zmení sa všetko. Spôsob Vášho premýšľania a nazerania na svet, budete inak vidieť aj ľudí okolo seba. Podobné priťahuje podobné. A Vy si začnete k sebe priťahovať ľudí podobných ako ste Vy. Stanete sa inšpiráciou pre ostatných, budú Vám možno závidieť, no to z jediného dôvodu. Ľudia sa zmien boja. Radšej budú celý život učupení a sťažovať sa na nepriazeň osudu. (Čo je mimochodom blbosť.) Všetko sa dá zmeniť, ovplyvniť. Stačí sa na vec pozrieť z iného uhla pohľadu. Niekedy až časom pochopíme, že „zlé“ veci sa nám udiali práve pre to, čo je najlepšie pre nás. Ako to najlepšie, čo sa nám mohlo stať.

5. KROK: Tento krok si užite. Je to ODOVZDANIE SA. To je kľúč k trvale plneným snom a prianiam. Tým že sa odovzdáte, sa zbavíte odporu a otvoríte cestu k splneniu toho, čo si želáte. Je to hra, je ľahká a zábavná. Keď sa budete kŕčovito držať niečoho, tak to neoslobodíte a nevyriešite. Len sa to bude zhoršovať, prípadne stagnovať. Otázka je, či Vám taká situácia vyhovuje … zamyslite sa.

Stojí Vám to za to ? Stojí Vám Vaše šťastie a úspech za to, že prekonáte tie polená pod nohami ? Odpovedzte si sami.

Aké sú možné príčiny neúspechu ?

lenivosť a neochota sa vzdelávať, pracovať na sebe. Však je to také pohodlné byť vo svojej ulitke. V pohodlí komfortnej zóny. Tam je nám predsa tak bezpečne. No bezpečne je aj „tam vonku“.
– netrpezlivosť a dožadovanie sa výsledkov hneď a zaraz. Keď sa to do mesiaca nezmení, tak to nemá zmyslel a pod. Rozčarovanie, neustály tlak, sklamanie, že to nefunguje …
– neprekonaný strach: čo na to povedia druhí ľudia, rodina … strach nasledovať svoju intuíciu, pocity a srdce
– strach a neochota prijať do svojho života zmeny. Strach z neznámeho je silnejší než to, že zmena by mohla priniesť pozitívny výsledok. Ľudia majú rôzne strachy. Strach, že prídu o partnera, aj keď s ním nie sú šťastní. Strach, že prídu o prácu, aj keď nenávidia svoju prácu aj šéfa.
Strach, strach, strach.
Zmien sa netreba báť. Len ich treba vedieť správne riadiť, viesť. Základné manažérske pravidlo.
– neochota alebo neodovzdanosť sa. To je totiž z praxe to najťažšie, čo si pripustíme. Aj keď sa už dlho vzdelávate, máte za sebou množstvo kurzov, zmeny sa nedejú želaným smerom. To je tá brzda, prečo sa nám sny neplnia s ľahkosťou. Čo to znamená ? Znamená to, že si síce prajeme správne, našli sme tú cestu, máme svoj sen, ale nedokážeme ho pustiť, odovzdať. Nedokážeme prekonať blok v sebe, odstrániť odpor.

Všetko sa dá zvládnuť, len treba chcieť. Keď sa zameriate na cieľ, na výsledok, tak už to samotné pomyslenie Vás bude motivovať a hnať dopredu. Budete ľahšie a lepšie zvládať prekážky. Samozrejme, prídu aj ťažšie chvíle, situácie, ktoré pre Vás nebudú príjemné. Dovolíte si rozprestrieť svoje krídla http://martinapechackova.sk/?p=53
No máte vždy možnosť voľby ! To ako k tomu postavíte. Či pred tým budete utekať, alebo s tým bojovať, alebo to prijmete a spracujete vo svoj prospech. Všetko máte vo svojich rukách.
Verte si a s vierou budete lepšie pripravení čeliť zmenám, prekážkam, možným krízam … každý to zažíva inak, po svojom. A každý to inak zvláda.

Keď vezmete opraty do svojich rúk, budete vedieť ako správne myslieť. Keď zmeníte svoje myšlienky, zmenia sa aj okolnosti, ktoré si do svojho života priťahujete. Na začiatku je vždy Vaša myšlienka, Váš pocit, ktorý to spúšťa. Dobré na tom je, že to viete ovplyvňovať a meniť !

S každým ďalším úspechom a pokrokom sa budete dnes cítiť lepšie než včera.

Pracujte na sebe, po svojej ceste idete svojim tempom a tak ako to presne teraz potrebujete.
Ak nie, bude Vás stále stretávať to isté, tie isté veci a situácie sa budú opakovať.
A Vy to tak predsa nechcete ! Dovoľte si prijať zmenu a choďte za šťastím !

S prianím všetkého šťastia sveta.

Tinka 

Mgr. Martina Pecháčková
zakladateľka a srdce spoločnosti Magic Benefits, s.r.o.
Certifikovaný Terapeut Duše, NLP practitioner,
lektorka, autorka Akadémie zmien a Ženy v BB
==========================================

martinapechackova.sk

FB – Akadémia zmien

FB – Ženy v BB

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.