Keď sa mi NIČ nedarí

 

 

   Po dlhšej dobe znovu začínam písať … 🙂 niežeby som na to nemyslela, len som uprednostnila iné v tú danú chvíľu podstatné a potrebné aktivity. Teraz ma k písaniu „popostrčili dve záležitosti. ?

 

   Jedna je zadaná domáca úloha 🙂 v rámci skvelej skupiny pre ženy Online pro rebelky   ?  na FB ( podnikavé baby, rebelky, ak budete chcieť, môžete byť tiež súčasťou, napíšte mi ) a ďalšia inšpirácia od môjho kamaráta a profíka v jeho oblasti Stanka Lička, ktorý napísal knihu Ako ju pochopiť ? ( ešte som ju nečítala, no z prvých ohlasov je fakt dobrá a nielen pre mužov ? ).

 

   Zúčastnila som aj na krste tejto knihy, na ktorý som bola pozvaná. Bola to zaujímavá skúsenosť a čas strávený v príjemnom prostredí s rovnako naladenými ľuďmi. A keď som známym vravela, že idem na krst knihy, tak veľká časť reakcií bola: Ty píšeš aj knihy ? To je super, sa nezdáš, kedy to stíhaš, si sa nepochválila atď…   ?

 

   No čo Vám poviem, knihu možno raz napíšem ( áno, aj to je jeden z mojich cieľov – tlačená kniha 🙂 ) , no zatiaľ bude stačiť aj tento môj blog.

 

Dnes na tému „ Keď sa mi NIČ nedarí “

 

 

 

Poznáte tiež tú vetu ? Vravíte si ju občas, alebo ju máte bežne vo svojom slovníku ?

 

Chyba a hneď dvojnásobná. Prečo ???

 

  1. Zovšeobecňujete. Naozaj sa vám nedarí v NIČOM ? Otočte to: Je niečo, v čom sa vám darí ? Spíšte si to na papier, rozdeľte na dve polovice a napíšte, v čom sa vám nedarí a v čom naopak áno. Buďte konkrétni a úprimní k sebe. No takým tým láskavým spôsobom, nemá zmysel si nadávať a prehnane sa kritizovať.
  1. Zamyslite sa … čo ak je toto len nesprávny, zlý uhol pohľadu ? A uhol pohľadu je niečo sa dá veľmi rýchlo meniť. ? Je napr. pohár poloprázdny alebo poloplný ?

Veľmi záleží na vašom emočnom rozpoložení a celkovom vnímaní danej situácie.

 

Čo s tým môžeme robiť ?

 

   Spraviť z toho bonus pre vás. Poňať to ako niečo, čo vás má niekam posunúť, či priam nakopnúť, aby ste sa konečne pohli z miesta, kde ste. Niekam, kde sa budete cítiť plní sily, energie a nekonečných možností … alebo aspoň s príjemnejšími myšlienkami na svet ?

   Ja osobne všetko negatívne sa snažím vnímať tak, že nič netrvá večne ( ani to dobré, no ani to zlé ) a raz to zlé tiež skončí. Už som v očakávaní toho lepšieho, čo je predo mnou. Nikdy si neurčujem termín, že dovtedy a dovtedy. Nechávam tomu voľný priebeh. Spolieham sa na to, že všetko podstatné ku mne prichádza v ten správny čas.

 

Naozaj to funguje. Stačí si uvedomiť jednu dôležitú vec.

 

To, ako budeme cítiť je absolútne v našej moci. Záleží tiež na tom, aký tomu pocitu pridelíme význam.

To, že ovládnete svoje pocity spôsobí aj zmenu vo vašich činoch a to ďalej formuje vašu budúcnosť.

Svoju budúcnosť si tvoríte a formujete práve teraz. To ako dnes máte, je výsledkom vašej minulosti.

 

Používajte na pomenovanie situácií minulý čas.

 

Nehovorte, mám problém s tým a tým, ale mala som s tým problém, pracujem na jeho odstránení, zlepšení a je to na dobrej ceste.

Vaše podvedomie okamžite zareaguje a naskočí na novú vlnu. Takú akú si vytvoríte.

 

 

 

 

Výborne fungujú tiež otázky typu: Ako sa to zlepší ? Čo s tým môžem urobiť ? Ako to môžem obísť ? Čo by v tejto situácii fungovalo najlepšie pre mňa ? …  A odpovede postupne prídu. Vy ich nesiľte … stačí si klásť otázky. Otázky totiž tvoria a otvárajú vždy viac možností. A vždy máme na výber, je to naša voľba.

 

Tip:  Farby tiež ovplyvňujú našu náladu. O tom som pred časom písala článok, tak sa k nemu môžete vrátiť a prečítať si ho. Rovnako aj ostatné články, ak vás zaujme téma. 🙂

A na záver. Nebuďte smutní, že sa niečo končí. Naopak, radujte sa, že niečo nové, lepšie, dokonalejšie, kvalitnejšie vás čaká.

 

Niekedy je dobré uvoľniť situáciu, ktorá nás trápi, nechať ju tak, že však ak nejde o život, ide o ………..

Nechajte sa prekvapiť životom, dovoľte vesmíru, aby vám ukázal zázraky. Áno, aj tam, kde si to zatiaľ neviete predstaviť. 🙂

 

Naša myseľ je omnoho mocnejšia než si myslíme.

 

 

 

Mám to odskúšané a otestované sama na sebe a funguje to niekedy až veľmi rýchlo. Podľa toho ako si sami dovolíme prijať zmeny v našich životoch.

 

Zmena je jediná istota v živote. ?

 

AKO Z TOHO VON ? 

 

Riešenie je napr. Access Bars. 🙂

 

Pre odstránenie blokov a obmedzujúcich presvedčení v hlavách sú vynikajúce aj Barsy.

Môžete si ich prísť ku mne vyskúšať alebo rovno sa ich naučiť na kurze a poskytovať ich nielen druhým, ale aj sami sebe.

A to je na tom úžasné, pretože je to metóda cez jemný dotyk končekov prstov a tie máme vždy so sebou a k dispozícii.

 

Môžete na vlastnej koži, pocite a v živote okúsiť, aké to je: DOVOLIŤ SI a PRIJÍMAŤ.

Dokážeme pôsobiť na rôzne oblasti, či už je to komunikácia, kreativita, peniaze, vzťahy, zdravie … psychické, alebo fyzické problémy. Presne to, čo práve v tej danej chvíli Tvoje telo, duša a myseľ potrebuje. 😉

 

 

 

 

VIAC o Access Bars sa dočítate –>   TU

 

 

VIAC o Access Energetic Facelift sa dočítate –> TU

 

 

 

Majte krásne a inšpirujúce dni,

Tinka ♥

 

PS:  Dajte mi vedieť vaše metódy, ako sa vysporiadavate s „negativitou“ v hlave.

 

 

Najbližšie plánované akcie, kde sa môžeme vidieť:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teším sa na stretnutia nielen našich duší 😉

Zdroj obrázkov: www.pixabay.com, www.unsplash.com a vlastná tvorba

.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.