OSOBNÝ ROZVOJ – dobrý sluha, zlý pán

Vraví sa, všetko s mierou. No tá hranica je veľmi tenká a ľahko sa dá prepadnúť do pasce. Zamotať sa do siete, ktorá nás už tak ľahko nepustí.Ako môžeme spoľahlivo rozpoznať, na akej strane sme ?

Napríklad aj, ak si denne vravíte:

“Musím na sebe makať.”

“Musím si spracovať karmu, rodové línie a záťaže.”

“Musím znížiť svoje ego.”

“Musím sa vibračne podvihovať.”

“Musím otvoriť svoje srdce. ”

“Musím na sebe pracovať, aby som bola viac ženou/mužom..”

“Musím meditovať/afirmovať/vizualizovať ….”

Už ? Dochádza to ?

.

Musím !!! Musím !!! Musííííííííím !!!

.

Ešte nie som pripravená.

Ešte nie som dosť dobrá.

Ešte nemám všetky informácie.

.

Bla bla bla 🙂

.

.

Kontaktuje ma množstvo žien, keďže toto je asi skôr ženská téma. Chodia na kurzy a semináre, hltajú mnoho kníh, majú veľa informácií. Vedia a vidia, koľko toho majú ešte na spracovanie, až ich to paradoxne brzdí vo vývoji. Tom skutočnom. Tak získavajú informácie, no neposúvajú sa. Teda teória zvládnutá, prax zaostáva.

.

Teraz je na mieste otázka PREČO?

.

Je to jednoduché.

Ak začíname s osobným rozvojom, začneme si veľa vecí a súvislostí uvedomovať, spracovávať a očisťovať sa od programu, že takí akí sme, nie sme v poriadku. A že nás treba OPRAVOVAŤ. Teda že sa my musíme začať opravovať.

.

Nastavenie u nás to aj podporuje, pretože ak má klient pocit, že NIE JE V PORIADKU a je ho treba OPRAVOVAŤ, tým viac peňazí, aj práce pre dotyčného.

.

Samozrejme, má to zmysel, sama sa venujem preto konzultáciám a živí ma to. No v každom prípade ponúkam klientovi možnosti, ako si vie už aj sám/sama pomôcť. Všetko to už aj máme v sebe. Jasné, je to proces, je to cesta, no toto si fakt sami prejdime. Nečakajme na zázraky, ani skratky.

Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami. A tak to je vo všetkých odvetviach.

.

Tak ako sa z osobného rozvoja nezblázniť a urobiť si z neho „dobrého sluhu“?

.

Na začiatok si uvedomiť, že pokiaľ budem v nastavení „musím na sebe makať“, tak to nikdy neskončí a budem ako škrečok v kolese. Nikdy to nebude DOSŤ. To sa nedá!

Pokiaľ sa stále neprijímam taká aká som / taký, aký som, tak stále bojujem proti sebe a proti prúdu.

.

Čo ak stačí nebyť neustále v tlaku, že musím byť lepšia/lepší, že musím ísť stále hore za svojou lepšou svojou verziou svojho Ja. Čo ak sa stačí navrátiť k SEBE DOMOV. Pretože len tam nájdem ten POKLAD, ktorý som som mylne hľadala v tých seminároch, knihách, videách. Pretože, kto vie, možno je to všetko úplne inak a tí autori a kouči sa mýlia. 😉 A možno aj ja.

.

Áno, inšpirujme sa, no ponechajme si vlastnú hlavu, vlastné zmýšľanie a vlastný úsudok. Buďme SAMI SEBOU. Buďme pre seba tým láskavým sprievodcom. Bez náhlenia, bez pretvárky. Svojim tempom, kľudne aj pomalšie, než to má „sused“, pretože … ide len a len o nás.

Nik iný náš život nežije. Nik druhému nemôže nalinkovať, že len to je správne.

.

Všetko sa deje v súlade v božským načasovaním. Preto milá Bytosť, nepleť si na seba bič a netrestaj sa. Ty vieš, čo je pre teba správne a čo ťa posunie, podporí a pomôže na tvojej ceste poznania.

.

?UŽ TERAZ SI V PORIADKU.

?UŽ TERAZ SI DOSŤ DOBRÁ/DOBRÝ.

?UŽ TERAZ ŹIJEŠ TO, ČO MÁŠ.

?UŽ TERAZ JE TO TVOJ ŽIVOT.

?UŽ TERAZ VIEŠ, ČO TREBA UROBIŤ.

?UŽ TERAZ SI V PRÚDE DOKONALÉHO BYTIA A ŽITIA.

.

DOVOĽ SI TO A PRIJMI SA. ?

.

S láskou k nám

.

Tinka – Harmónia duše ❤

.

Aj takto spolu môžeme hovoriť na našich konzultáciách. Vytváram láskavý a bezpečný priestor pre Vašu sebarealizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.