Máte namiesto srdca kameň ?

 

 

 

 

Strach a stres. Mnohými (aj mnou) nenávidené pocity. Stres vyvolaný strachom. Tlak a ťažoba na hrudi. Nenávidím tento pocit, pretože je to strach a stres. A ten stres je vyvolaný tým strachom. Podvedome cítite, že takto sa žiť nedá ! A tiež viete, že takto to ďalej nejde. No ako to zmeniť ? Utiecť pred sebou samým sa nedá. So sebou ste stále. 🙂 Dlhotrvajúci stres v našom tele robí šarapatu vo forme chorôb – psychických aj fyzických.

 

Zahoďte kameň zo svojho srdca

 

Čím skôr ho zahodíte, tým lepšie. Pokiaľ sa kvôli nemu necítite v pohode, máte nepríjemné pocity, alebo už sa pridružujú depresívne myšlienky, tak pozor ! Zbystrite a pozrite sa spolu so mnou, ako krok za krokom sa ho zbavíte.

  Ujasnite si čoho sa bojíte ? Musíte to vedieť, nazriete do vlastnej duše, aby ste to zistili. Čo vás brzdí, čo je príčinou stresu ? Tiež či sa len dopredu niečoho nebojíte, maľujete čerta na stenu a v skutočnosti ku katastrofickému scenáru ani nemusí dôjsť.  Takže kameň čo by bolo, keby bolo hneď zahoďte.

  Čím viac odpovedí o sebe získate, tým lepšie pre vás. O to viac budete cítiť, že svoj život máte vo svojich rukách, vy ste tí ktorí držíte kormidlo svojej lode a určujete smer. Prijmite zodpovednosť za svoj život a svojimi myšlienkami, rozhodnutiami, zámermi zmeníte okolnosti vo svojom živote. Je množstvo terapeutických techník, ako sa dá so sebou pracovať. Chce to len jedno. Rozhodnúť sa pre zmenu a prestať byť v roli obete.

  Na jednom seminári mi dosť pomohla veta „ Love it, Leave it or Change it.“ Obľúb si to, Opusti to alebo to Zmeň. Obľúb si to – čo si na tejto situácii viete obľúbiť ? Čo pozitívne v tom viete nájsť. Pozrite sa na situáciu z iného uhla pohľadu. Čo sa ďalej stane, ak to opustíte ? Bude Vám to chýbať ? 🙂 Alebo sa len sebatrýznite (áno, aj to sa stáva). Čo v prípade, že by ste to chceli zmeniť ? Aké možnosti sa núkajú ? Čo sa dialo, kým ste sa ocitli v „neriešiteľnej“ situácii ?

  Urobte malý testík. Sami so sebou. Napíšte si na papier všetko, čo vám robí dobre. Akí ľudia sú vo vašom živote (na každom sa dá nájsť aj to pozitívne aj negatívne), veci, spomienky, skúsenosti, za ktoré ste vďační … Z čoho máte dobrý pocit ? Čo vás napĺňa láskou, radosťou, harmóniou ?

Prejdite si postupne všetky oblasti života a zistíte, akí ste bohatí a čo všetko máte a dosiahli ste. A váš emočný stav sa bude postupne meniť, až sa budete usmievať a vnútro budete mať zaliate vďačnosťou. A to je skvelá cesta.

 

Vždy existuje viac možností

 

Všetko má svoje riešenie a dokonca niekoľko. Ak nevidíte svetielko na konci tunela, tak v prvom rade popracujte proti únave alebo nervozite, ktorá obmedzuje vašu kreativitu, možnosť nachádzať nové riešenia.  V rámci mojich konzultácií to s mojimi klientmi často preberám a po ich počiatočnom uvoľnení (väčšinou je to o strese, strachu a stiahnutom žalúdku), vyrozprávaní, dokonca s nadšením sami nachádzajú v sebe zabudnuté podnety. Sny, ktoré si chceli kedysi dávno splniť.

 

 

Ak sa zbavíte kameňa v srdci, uľaví sa vám

 

Vo chvíli, keď budete vidieť svetlo na konci tunela a načrtnutý svoj plán, pocítite nádej a elán. Moc a hybná sila, že to viete zmeniť je len a len vo vás. 🙂

 

Vtedy sa začnú diať priam zázraky … kameň sa začne rozpadávať. Možno pomaly a postupne, alebo razom padne celý balvan. A vám sa uľaví a zistíte, že ste voľní a môžete letieť (obrazne aj reálne 🙂 ). Budete uvoľňovať tlak a ťažobu za vašim srdiečkom a žiaden strach vás už nebude držať pri zemi, v smútku, na dne.

 

Ak si myslíte, že to nezvládate, rada vám budem nápomocná pri hľadaní pokoja, rovnováhy a nových možnostiach riešení. Všetko sa dá, len treba chcieť a nebáť sa. 😉

Ak máte akúkoľvek otázku, neváhajte ma kontaktovať TU.  

 

Život máte plne vo svojich rukách !

 

S láskou
Tinka

 

↓↓↓

A samozrejme ma veľmi poteší, ak tento článok budete zdieľať aj pre vašich priateľov a blízkych. ♥

 

 

Please follow and like us:
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *