Farby naše nálady ovplyvňujú viac, než si myslíte

Farby naše nálady ovplyvňujú viac, než si myslíte

Ak si vyberiete tú správnu dokáže podporiť vaše silné vlastnosti, dodať odvahu, silu a guráž alebo naopak vás môžu upokojiť, zharmonizovať, ak máte zlý deň. Môžu ovplyvniť ako pôsobíte na ľudí, na bežných stretnutiach alebo pri pracovných schôdzkach.

Viete, čo o vás vaša obľúbená farba prezrádza ?  🙂 

ČERVENÁ

Túto farbu majú v obľube vášniví, akční, energickí a výbušní ľudia. Dodáva odvahu presadiť sa a dosiahnuť po čom túžite. Svojou energiou budete pôsobiť na iných, no u citlivých ľudí môže vyvolať neistotu a nervozitu. Je sexuálne príťažlivá, no na pracovný pohovor si ju radšej nedávajte. 🙂 Dodáva pocit tepla. Znižuje pocit únavy, pomáha liečiť psychiku človeka zo strachu a fóbii.

ŽLTÁ

Je farbou prírody, čiže pohody, nádeje, pokoja, rovnováhy. Žltá farba je teplá, má oživujúci účinok. Žltá farba priaznivo pôsobí na žalúdok, pečeň, pankreas aj žlčník. Je farbou mysle, stimuluje činnosť mozgu. Vyvoláva aktivitu, odolnosť voči únave. Je vhodná na pracoviská, do škôl a všade, kde je potrebné zvýšiť myšlienkovú aktivitu a kreativitu.

ORANŽOVÁ

Oživuje, rozveseľuje teplou farbou a napomáha prúdeniu kladných energií. Vyžaruje do okolia otvorenosť, hravosť, radosť, šťastie. Zvyšuje koncentráciu, aktivitu, chuť do práce, má skvelý účinok proti depresii, vráti chuť do života, zvyšuje chuť do jedla.

RUŽOVÁ

Je farbou priateľstva, šťastia, sentimentality aj s trochou detskosti. Pôsobí proti hnevu, samote, tlmí emócie a podporuje vyjednávanie. Obľubujú ju ľudia romantickí, s estetickým cítením. Pastelová ružová farba dokáže upokojiť agresívnych ľudí a uľaviť človeku, ktorý je často v strese. Podporuje prejavy lásky, nehy a zaháňa depresiu.

FIALOVÁ

Vzniká kombináciou studenej modrej a teplej červenej farby. Je plná túžob, ilúzií, je melancholickou, utlmujúcou farbou. Je farbou mystiky, podvedomia, tajomnosti a navádza k meditáciám. Je to farba kreativity, originality a fantázie.

MODRÁ

Je farbou pokoja, uvoľnenosti, farbou nekonečných citov. Vyjadruje citlivosť, jemnosť. Je symbolom vernosti, viery, tradície. Vyžaruje veľké množstvo ticha a chladu, čo môže vyvolať pocit bezpečnosti. Napomáha komunikácii a rozvoju vedomostí. Je farbou pokoja, uvoľnenosti, farbou nekonečných citov. Vyjadruje citlivosť, jemnosť. Je farbou pravdy, vernosti a nesmrteľnosti.

ZELENÁ

Nachádzame ju najmä v prírode a symbolizuje nádej, pokoj, rovnováhu a priateľstvo. O nositeľovi napovedá, že je optimisticky a pozitívne naladený. Vytvára harmóniu, súlad medzi telom a dušou, znižuje podráždenosť, únavu, uvoľňuje, podporuje regeneráciu a naberanie sily. Zmierňuje úzkosť a obavy.

HNEDÁ

Taktiež je farbou prírody, stromov, zeme. Nositeľ je citlivý a stabilný, odzrkadľuje bezpečnosť a teplo. Je farbou pôžitkov … hmmm, čokoláda. J  Uprednostňujú ju ľudia, ktorí majú radi pohodlie, ľudia pokojní a spravodliví. Pomáha sa uzemňovať aj harmonizovať prostredie.

SIVÁ

Je neutrálnou farbou, vyjadruje utiahnutosť, opatrnosť, zdržanlivosť, monotónnosť. prezrádza strach, únavu, či nedôverčivosť. Môže pridávať roky navyše, pôsobiť vážnejšie a veľmi opatrne.

BIELA

Znovuzrodenie a očista v duši. Biela farba je jedinou dokonalou farbou, pretože obsahuje všetky ostatné. Dokáže utíšiť bolesť, aj lekári majú biele plášte. Je farbou čistoty, poriadku, neutrality. Symbolizuje nevinnosť, láskavosť, čisté city. Poskytuje pocit slobody.

ČIERNA

Je farbou noci. U nás je to farba smútku a smrti. V kombinácií s bielou alebo zlatou pôsobí slávnostne. Je farbou kontaktov a kariéry. Nositeľ nesie posolstvo, že je silný, vytrvalý a vždy dosiahne čo chce.

STRIEBORNÁ

Je farbou intuície, vízie a predtuchy. Napomáha prebúdzať skryté možnosti.

ZLATÁ

Symbolizuje slnečné svetlo. Je znakom vznešenosti, pravdy, slnka, nesmrteľnosti. Symbolizuje úspech a hojnosť. Vracia energiu, optimizmus a stimuluje tvorivosť. Spája s pocitom hojnosti, nadbytku a lesku.

.

.

.

⇒ Prečítajte si tiež, ako farby ovplyvňujú aj našu domácu pohodu⇐  a to, ako sa doma cítime my, aj všetci členovia domácnosti.

.

.

Majte krásne a farebné dni. 😉

Tinka ♥

Please follow and like us:
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *