Duchovný rozvoj sa nedá urýchliť

Doba je výživná a všetko sa mení obrovskou rýchlosťou. Veľa ľudí sa tzv. prebúdza a cítia veľký tlak. Sami na seba si ho vytvárajú. Pramení z pocitu, že koľko toho už zameškali a ako to musia všetko rýchlo dobehnúť. A tak hodiny sledujú rôzne videá, rozhovory, čítajú knihy, doslova hltajú informácie. Lenže ten proces nám nedovolí urobiť rozvoj len tak naoko – naštudujem si, vypočujem a šup rýchlo ďalšia téma a ďalšia a ďalšia. Každý máme svoje tempo a inak ho zvládame.

.

Prirovnala by som to napríklad k zauzleným vlasom. Ak si mala dlhé vlasy a tie sa fakt kvalitne zamotali, alebo si sa dlhšie nečesala :), tak si na ten pocit spomenieš. Ak by si do tých zamotaných chuchvalcov zaborila kefu, či hrebeň hneď od hlavy a robila prudké pohyby v snahe mať to čím skôr za sebou, tak iste vieš, čo by nasledovalo. Bolesť, ešte väčšie zamotanie, vytrhané vlasy … vo výsledku by si nič nerozmotala a nebola spokojná. Preto je lepšie ísť na to INAK, pomalšie a s ohľadom na seba, svoje pocity a vnímania. A hlavne byť v sebe ukotvená. Rovnako je to aj s duchovným rozvojom. Ak to budeš chcieť rýchlo a nasilu, tak sa len vyčerpáš.

.

V hlave aj duši budeš mať veľkých chaos a aj tak ťa to buď bude vracať na začiatok, alebo sa budeš krútiť v starých vzorcoch, lebo si nedopraješ čas na ich spracovanie.

.

Duchovný rozvoj je nikdy nekončiaci proces. Je to celoživotná cesta. Neponáhľaj sa. Všetko má svoj čas. Buď k sebe láskavá. Zvládneš a stihneš všetko, čo máš. Neodídeš z tohto sveta skôr, než máš. Nič ti neutečie, čo k tebe má prísť.

.


.

.

.

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.