Balzam pre dušu

 

 

 

Máme k dispozícii jednoduchý nástroj, ako v ľuďoch prejaviť ich dobrú stránku a mať z nej potom radosť.

 

Teraz si možno kladiete otázku „ Prečo by som to mal robiť ? „ Dôvod je prostý. Platí pravidlo, že to čo dáte sa vám vráti. Aj to dobré, aj to zlé. Bez výnimky. 🙂

 

SILA SLOV

 

Slová majú veľkú moc. S kritikou, ohováraním, sťažovaním sa … s tým problém u ľudí nebýva. Paradoxne pri slovách pochvaly slovami šetríme. Potom máme v sebe program, možno ešte z detstva, kedy ľahšie od iných prijímame kritiku ( spomienka na rodiča, či učiteľa ) a pri pochvale sa červenáme, povieme „ Veď to nič nebolo „ a „ To bolo ľahké a nestojí to za reč „.

 

“ Z jedného príjemného komplimentu môžem žiť dva mesiace. “ Mark Twain 

 

Samozrejme, pochváliť sa môžeme ( a smieme ) aj sami. O tom je sebaláska, sebahodnota a sebaprijatie. No to je už na iný článok alebo debatku. 🙂

 

 

MANIPULUJE POCHVALA ? ÁNO I NIE

 

Iste, môžete namietať, ak vravíte, že pochvala môže byť účelová a manipulatívna. Áno, môže byť. No nestane sa to, ak budú vaše slová pochvaly úprimné a pravdivé. Ak to takto cítite, povedzte to iným. Hoc aj cudzím ľuďom, pokladníčke v obchode. Uvidíte, že sa hneď zmení energia okolo vás. 🙂 A nezabúdajte, čo dáte, to dostanete. No a nebolo by fajn, ak by sa vám úprimné a pravdivé pochvaly vracali, namiesto klamstiev a falošných slov ? Budete siať len to čo ste zasiali. 😉

 

STÚPNETE V OČIACH ĽUDÍ

 

Pochvala je úžasný a silný nástroj. Na každom sa dá nájsť niečo, za čo by mohol byť pochválený a ľudia chcú byť chválení. Tak im to doprajte. Buďte vy tí prví a ostatných inšpirujte. Ak rozsvietite deň čo i len jednému človeku denne, zlepšíte vaše vzťahy. Ono sa to potom prejaví aj na vašich vzťahoch doma, s partnerom, deťmi, na pracovisku, v škole … Budete ľudí priťahovať a budú sa dobre cítiť vo vašej spoločnosti. 🙂 A to všetko vďaka jednoduchej, no úprimnej pochvale, či malému komplimentu !

 

STE PÁNOM SVOJHO ŽIVOTA

 

Vďaka pochvalám nezískajú dobrý pocit len, tí, ktorých pochválite. Vy budete mať výhody. A to hneď niekoľko. 🙂 Tým, že budete okolo seba šíriť dobrú energiu, tak zákonite si budete viac všímať to pekné okolo vás ( namiesto toho aby ste potlačili to zlé ), budete oveľa spokojnejší, vyrovnanejší a šťastnejší. Dobré priťahuje dobré a všetko sa vám budete vracať ako bumerang. Čo vyšlete, to sa vráti.

 

Čo myslíte, že sa stane, ak sa zameriate na to dobré, čo máte vo svojom partnerovi ? Nikto nie je len zlý alebo len dobrý. Len skúste vydržať a sústrediť sa to pozitívne, čo pre vás, alebo pre rodinu, pre seba robí. Je možné, že sa doňho znovu zamilujete. Budete ho vidieť už „inou optikou“. Vy budete vysielať pozitívne signály a partner ich bude oceňovať. Samozrejme, zázrak sa nestane z večera do rána. Až takí optimisti nebuďme. 🙂 No tým, že svoje vnemy a myšlienky o iných sústredíte na to dobré v ľuďoch, zmenia a posilnia sa priateľské vzťahy. Budete oceňovať ich kvalitu, podporu, pomoc, dôveru, ktorú vám dávajú a ktorú dávate vy im.

 

Pokiaľ máte teraz strach, že voči vášmu chváleniu sa budú ľudia stavať nedôverčivo, či podozrievavo, tak pre začiatok sa len zameriavajte na to, že si budete všímať to krásne okolo seba a oceňujte to zatiaľ len sami v sebe. Bez toho, aby ste to už iným vraveli. Môže to byť nádherný západ slnka, výborné jedlo v reštaurácii, pekné tričko čašníčky alebo super auto na parkovisku. 🙂 Možností je veľmi veľa a čím viac to budete trénovať a posilňovať, tak tým viac sa vám bude meniť realita.

 

To ako zmýšľate dnes vám veľmi ovplyvní zajtrajšok !

 

Tým, že už dnes budete oceňovať to, čo vidíte alebo máte, ďalšie skvelé veci k vám zajtra môžu prísť.

 

24.1. je deň komplimentov. 😉  Koho dnes pochválite ? Komu spríjemníte deň ? 🙂

 

 

S láskou,

Tinka ❤

 

 

Please follow and like us:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *