Ako sa zbaviť kašľa a problémov s hrdlom ?

 

 

V poslednom čase sa často v konzultáciách s mojimi klienti stretávam s témou kašľa a bolesťami hrdla. Tak som sa rozhodla napísať článok, ktorý tak môže pomôcť ešte viac ľuďom. 🙂

 

U každého z nás sa niekedy objaví kašeľ, s ktorým si nevieme poradiť. Je to kašeľ, na ktorý nezaberajú overené bylinky, ani lieky, sirupy …, ktoré sme zvykli užívať. Je to kašeľ, ktorý začne ľahkým šteklením na jednom mieste, je veľmi dráždivý, nepríjemný, obťažujúci a ani poriadne nevykašleme nijaký produkt. Niekedy to vedie až k napínaniu na zvracanie.

Každý náš orgán v tele má okrem svojho fyziologického poslania aj svoju duchovnú dimenziu. Duchovnými príčinami sa zaoberám komplexnejšie v tomto článku tu

 

“ Telo je iba obalom duše. “  Sokrates 

[button link=“http://martinapechackova.sk/ako-sa-zbavit-kasla-problemov-s-hrdlom/“ color=“orange“] Celý článok –> [/button]

Duchovná príčina napínania na dráždivý kašeľ môže byť:
– nerozhodnosť
– nedôvera
– neusporiadané myšlienky
– neustále pochybnosti

Disharmonická činnosť – prebytočná energia zablokuje energiu medzi srdcom a hlavou – dvoma spôsobmi:

1. Skrývame svoje skutočné pocity mnohými slovami a gestami – vyjadrenie je hrubé, odmerané, neprívetivé a pod.
2. Nevieme odrážať svoje skutočné pocity a nahromadené pocity prejavujeme nepremysleným konaním…

 
 
Sú to teda poskakujúce myšlienky, ktoré kritizujú, neustále sa vracajú niekam ( čokoľvek nevyriešené aj z minulosti ) a to nás vedie k zmätku v myšlienkach. Nabáda nás to zastaviť sa, zamyslieť, prehodnotiť, zvážiť komu sa ospravedlniť ( aj sami sebe ), odpustiť iným ( aj sami sebe ). Nemôžete ujsť pred problémami. Ani sa nikam neschováte, ani sa sám nevyrieši, keď si nasadíte ružové okuliare a americký úsmev. Až dovtedy, kým sa k nemu nepostavíte a nebudete ho riešiť. A ľutovať sa tiež nemá význam, to vás nikam neposunie. Je to ale najzradnejší pocit. Ak problém nebudete riešiť, kým ho nepomenujete, tak on sa nezruší. 
 

Strach je pocit, ktorý nemá pre vás žiadnu hodnotu. Trápiť sa pre niekoho iného je hlúposť, pretože my môžeme pomôcť inému, ale trápiť sa nemá význam. Ak problém ktorý vnímame, s nami cvičí a my ho nájdeme, pretože ho chceme nájsť a pomenujeme ho – problém sa vyrieši. Ten pocit krivdy  – on mi síce ublížil, ale zabiť ho nemôžem, ani prejsť autom, hmmm, asi mu budem musieť odpustiť. Uff, to fakt ?  Bez odpustenia niet uzdravenia. 

 

 

To nie je problém toho človeka, to je váš problém. A len vy sami máte moc a silu to zmeniť. 😉 

 

 

Pri rozmenení problému na drobné zrazu uvidíme situáciu v inom svetle. Pomenovaný problém prestáva byť problémom a to vás posunie ďalej. Jedine, že by ste sa chceli naďalej trýzniť a hrabať sa v …..  no veď viete. 🙂  Napriek skúškam a skúsenostiam sú ľudia, ktorí sa nepoučili a stále opakujú rovnaké chyby. Neustále sa sťažujú, že to predsa tí druhí za to môžu, že oni sa takto cítia a že majú taký život. Blbosť !

 

 

No späť k našej téme.  🙂 

 

Keď sa ozve bolesť hrdla, kašeľ … 

 

 

Možnosť hovoriť je jeden z najväčších darov, ktorý máme. Ak si nevážime slová, ktoré vychádzajú z úst, je naša reč dráždivá. Hlas je dar, to najcennejšie a keď ho stratíme, znamená to, že sme na seba toho veľa naložili a telo nemá dostatok energie na ochranu a regeneráciu.

 

No my si stratu hlasu vysvetlíme pitím bublinkových nápojov, prechladením, nedostatočným oblečením, pobytom medzi chorými v MHD …  No to je však iba dôsledok, nie príčina. Človek krikom prejavuje svoju zlosť a tým pôsobí zle tak ostatným, ako aj sebe, lebo nehovorí to, čo by chcel, slová mu viaznu v hrdle.  Pritom ale škodí najmä sám sebe, pretože si hromadí negatívnu energiu. Bolesť s tým súvisiaca je prebytkom tejto energie na miestach, kde to najviac pociťuje.

 

S tým súvisí krčná čakra. Keď je otvorená a funguje ako má, tak nám z úst vychádzajú úprimné slová, pocity, myšlienky, bez obáv zo zlyhania. Nedostatočná energetická činnosť súvisí s ťažkosťami s prejavom, vyjadrovaním a ak sa predsa len musíme vyjadriť, tak sa hlas zlyháva.

 

 

Ako si pomôcť v liečení krčných ochorení ?

 

 

Liečba zápalu by mala byť trpezlivá s dostatkom odpočinku v príjemnom prostredí, s ľahšou stravou a uchu lahodiacou hudbou.

5. čakra – krčná

 

  • Poloha: hrdlo. Schopnosť samostatne uspokojiť svoje potreby, vyjadriť svoje pravé ja, sebarealizácia v spoločenskom a profesionálnom živote. Je tu centrum ľudských vyjadrovacích schopností, komunikácie a inšpirácie.

 

  • Kde sa nachádza: v oblasť krku, šije.

 

  • Čo sa deje pri zablokovanej čakre: odpor, hnev, znechutenie, prehnaná či nedostatočná zodpovednosť, strach komunikovať a vyjadrovať svoj názor, plachosť, neschopnosť povedať nie alebo vyjadriť súhlas, nutkavé predstavy a konanie, strnulosť v zavedených vzorcoch, pocity viny, neochota počúvať.

 

  • Časté následky: choroby štítnej žľazy, hrdla (angína), čeľustí (zuby), úst, hrtana, hlasiviek, bolesti krčnej chrbtice a oblasti lopatiek, afty, mentálna anorexia, roztrúsená skleróza, astma, zápaly krčných mandlí, ťažkosti s ušami a sluchom

 

  • Farba: modrá – modrá energia sťahuje zápal súvisiaci s chorobou krku, ukľudňuje.

 

 

Taktiež pobyt v prírode pomáha, krátka, ľahká prechádzka. Nechať do seba prenikať energiu prírody, cítiť vzduch, započúvať sa do spevu vtáčikov alebo potoka …

 

Bylinky: 

Šalvia lekárska, fenikel obyčajný, repík lekársky, rumanček pravý  + Eukalyptus v aróma lampe otvorí vnútornú inšpiráciu, originalitu a tvorivosť.

 

Kamene: 

Bolesť hrdla – akvamarín, jantár, chryzokol, tyrkys

Hlasivky – chalcedón, jantár, kyanit, tyrkys

Kašeľ – akvamarín, jantár, krištáľ s rutilom, mookait

Únava – krištáľ, granát, slnečný kameň, rubín, heliotrop

 

V prípade akýchkoľvek otázok som vám s radosťou k dispozícii. 🙂 

 

Krásne a slnečné dni prajem,

Tinka ♥ 

 

 

Please follow and like us:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *